Beauty For You

Érdemes tudni: sminktermékek szavatossági ideje

Nemcsak az élelmiszerek és a gyógyszerek lejárati idejét érdemes figyelni, hanem a kozmetikumokét is. Talán nem is gondolnád, de a régi szépségcikkek használata számos egészségügyi kockázatot jelent. Bár rengeteg terméken feltüntetik a felhasználási időt, sokszor a kezünkbe akad olyan is, amire nincs ráírva.
Ez esetben itt egy kis segítség:

mmfmfmf

  • Szempillaspirál, szemceruza:  A szem különösen érzékeny a fertőzésekre, mascara-tips-art_0ezért kezdd a kozmetikumaid lejárati dátumának felülvizsgálatát a szempillaspiráloddal és a szemceruzáddal.
    Meddig használhatók?: 
    A szempillaspirál mindössze 2-3 hónapig, a szemceruzák kb. 1 évig.

 

  • Mosdószivacs:  Az elhalt hámsejtek eltávolításában sokat szvacs segítenek a mosdószivacsok, de rendszeres cseréjükről hajlamosak vagyunk elfeledkezni. Azonban a nedves szivacs remek táptalajt nyújt a különböző baktériumoknak, gombáknak.  
    Meddig használható?:  A fürdőszivacsot havonta cseréld le, de ha penészfoltot vagy bármilyen elszíneződést észlelsz rajta, azonnal dobd ki.

 

  • Szájfény, rúzs:  A szájfények minőségére különösen akkor rúzs kell figyelni, ha tégelyből, ujjbeggyel viszed fel az ajkakra. A régi vagy szennyezett szájfények, rúzsok herpeszt okozhatnak. 
    Meddig használhatók?: 
    A szájfény fél évig, a rúzs egy évig őrzi meg a minőségét. A rúzsok könnyen bepenészesedhetnek, avasodnak, ezért ha kellemetlen szagot érzel vagy penészfoltokat látsz rúzsodon, azonnal dobd ki!

 

  • Alapozó:  A nők többsége nem sajnálja a pénzt egy márkás alapozóra, és ez az a kozmetikum, amit a csajok napi rendszerességgel használnak is, így nem valószínű, alapozóhogy a lejárati dátum miatt aggódni kellene, de! —> A lejárt szavatosságú vagy baktériumokkal szennyezett alapozók súlyos fertőzéseket okozhatnak. A staphylococcus és streptococcus baktériumok lebontják a bőr felszínét, bejutnak a lágy szövetekbe és a véráramba kerülve súlyos toxikus sokkot okozhatnak. Enyhébb esetben pattanások keletkezhetnek.
    Meddig használható?:  A vízbázisú alapozókat fél év, maximum egy év után illik lecserélni. Ha az alapozó állaga, illata megváltozik, azonnal cseréld le.

 

  • Hajápolók:  Sok hajápolásihaj termék alkoholt tartalmaz tartósítószerként, ezért ezek lejárati időpontjáért kevésbé kell aggódni.
    Meddig használhatók?:  1-2 évig akár, de ha megváltozik az állaguk és az illatuk, akkor inkább dobd ki őket.

 

  • Körömlakk:  A nők többségenail-polish2 évekig őrizget egy-egy szép színárnyalatú körömlakkot. Megéri? A körömápoló szerek és lakkok könnyen bakteriális és gombás fertőzéseket terjeszthetnek.
    Meddig használható?:  Általában egy évig, de ha besűrűsödik vagy nehezen szárad, ideje búcsút venni kedvenc lakkodtól.

 

  • Púder, szemhéjfesték, pirosító:  A por állagú 4810251509_6f8e4a6c9b_bkészítmények jól bírják, így ezek viszonylag sokáig használhatóak. Mivel por állagúak, kevesebb baktérium kerül beléjük, így kisebb egészségügyi kockázattal jár a használatuk. Az ecsetek azonban hordozhatnak veszélyes baktériumokat, azokat rendszeresen tisztítani kell!
    Meddig használható?:  Akár 1-2 évig is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!